Wyświetlanie 1–60 z 154 wyników

Witamy w naszym sklepie, oferujemy Świece do Chrztu Świętego, świece do Komunii, Komplety do Chrztu: Personalizowana Świeca do Chrztu z szatką imieniem i datą. Dla Dziewczynki i Dla Chłopca.

Jaką świecę i szatkę do chrztu wybrać? Obecnie na rynku doszukać się można wielu rozwiązań. Alternatywą dla zakupu pojedynczej gromnicy i białej szaty jest możliwość zakupu zestawu do chrztu. Zawarte w nich szatka i świece do chrztu stanowić będą wyjątkową pamiątką na wiele lat.

Chrzest Święty to pierwszy sakrament przyjmowany przez człowieka. Który symbolizuje oczyszczenie i otwarcie nowej drogi, jaką jest życie w chrześcijaństwie. Świeca do chrztu  i szatka do chrztu są niezbędnymi elementami tej ważnej i podniosłej uroczystości. Świeca do chrztu oznacza oświecenie przez Chrystusa i zostanie światłością wobec całego świata. Ojciec chrzestny zapala świecę chrzcielną od paschalnej, jednocześnie wzywając rodziców do podtrzymywania światła wiary w życiu dziecka. Biała szatka nakładana przez matkę chrzestną to natomiast oznaka wewnętrznej przemiany, czystości, niewinności, a co najważniejsze – rozpoczęcie nowego życia w wierze katolickiej.